Dünyanın ikinci ən zəngin adamından iqtisadiyyatda fırtına xəbərdarlığı
Amazon-un qurucusu və dünyanın ikinci ən varlı adamı Ceff Bezos iqtisadiyyatda daha çətin dövrlərin yaxınlaşdığı barədə xəbərdarlıq edib.
"Bəli, iqtisadi proseslər gəmini fırtınaya hazırlamağımız lazım olduğunu deyir", - Amazon-un qurucusu Jeff Bezos sosial media hesabında Goldman Sachs-ın baş direktoru David Solomonun CNBC-yə müsahibəsinə istinad edərək yazıb.
Soloman, həm institusional liderlərin, həm də investorların artan riskləri anlamalarının və buna uyğun hazırlaşmalarının vaxtının çatdığını bildirib.
"Düşünürəm ki, üfüqdə daha çox oynaqlıq gözləmək lazımdır. ABŞ-da tənəzzüllə üzləşəcəyik”,- Soloman deyib.
Fed rəsmiləri, tənəzzüldən qaçmağa ümid etsələr də, pul siyasətinin sərtləşdirilməsi nəticəsində tənəzzülün baş verə biləcəyi barədə xəbərdarlıq ediblər.
JPMorgan Chase-in Baş direktoru Jamie Dimon bu yaxınlarda qarşıda duran problemlər barədə xəbərdarlıq edərək, vəziyyətin "çox, çox ciddi" olduğunu və ABŞ-ın növbəti 6 ayda tənəzzülə uğraya biləcəyini söyləyib.