Ərdoğan Əliyevə təşəkkür etdi
Türkiyə Prezienti Rəcəb Tayyib Ərdoğan meşə yanğınlarının söndürülməsinə verdiyi dəstəyə görə Azərbaycan Prezidenti İlham Əliyevə təşəkkür edib.
"Xüsusilə ilk andan etibarən dəstəklərini əsirgəməyən Can Azərbaycanın Prezidenti, qiymətli dostum İlham Əliyevə, Rusiya Prezidenti Vladimir Putinə, İspaniyanın Baş naziri Pedro Sanchezə ölkəm adından təşəkkür edirəm.
Qonşumuz İranın Prezidenti Həsən Ruhaniyə, Qatar əmri Şeyx Temimə, Xorvatiyanın prezidenti Zoran Milanoviçə və Ukrayna Prezidenti Vladimir Zelenskiyə göstərdikləri güclü həmrəyliyə görə təşəkkürlərimi bildirirəm.
Meşə yanğınları ilə mübarizəmizdə dəstəyini, keçmiş olsun diləklərini, başsağlığılarını çatdıran, köməyə hazır olduqlarını bildirən, kömək göndərən bütün dost ölkə və təşkilatlara millətim adından təşəkkür edirəm.
İnşallah bu çətin dövrü ən qısa müddətdə sovuşduracağıq"", - Ərdoğan Tvitter səhifəsindən bildirib.
Özellikle ilk andan itibaren desteklerini esirgemeyen Can Azerbaycan’ın Cumhurbaşkanı, değerli dostum İlham Aliyev’e, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez’e ülkem adına teşekkür ediyorum.