4 dollara zibillikdən alındı, auksionda 88 min dollara satdılar
Dünyasını dəyişən rok ulduzun çəkdiyi rəsm rekord qiymətə satılıb.Məşhur ingilis bəstəkarı və rok müğənni, mərhum David Bovie-nin (1947-2016) çəkdiyi rəsm əsəri rekord qiymətə satılıb.
Marja xəbər verir ki, bu həftə keçirilən sənət əsərlərinin auksionunda Bovienin kətan üzərində çəkdiyi şəkil də satışa çıxarılıb.
Həm də həvəskar rəssam olan David Bovie 1995-1997-ci illərdə kətan üzərində müxtəlif rəsmlər çəkib. Onlardan birini naməlum bir şəxs ötən ilin yayında Kanadanın Toronto şəhəri yaxınlığındakı zibilxanada təsadüfən taparaq, 4 dollara alıb. Daha sonra rəsmin arxasında Bovie-nin imzası və şəklin çəkilmə tarixini görən şəxs onu kolleksiyaçılara təqdim edib.
Cowley Abbot şirkətinin təşkil etdiyi auksionda rəsm əsərinə 9 min dollar qiymət qoyulsa da, sonda məşhur musiqiçinin əl işi rekord qiymətə - 88 min dollara satılıb.