"Kürəkən boyda daş düşsün başınıza"
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan, Cümhuriyyət Xalq Partiyasının (CHP) keçmiş Maliyyə naziri Berat Albayrakı TCMB-nin ehtiyatlarının itməsinə səbəb olması ilə tənqid etməsinə yenidən münasibət bildirib.
Marja xəbər veirr ki, Ərdoğan, "Bu qədər pul haradadır... O qədər pulun hamısı bu millətin xəzinəsində, mərkəzi bankdadır. Mərkəzi Bankda itən bir şey yoxdur" ifadələrilə cavab verib.
Ərdoğan, "Son həftələrdə bir şey diqqətimi çəkir. Xüsusilə bu CHP mənsubları güclü "tweet" yarışındadırlar. Yatırlar, dururlar kürəkən, kürəkən... Kürəkən boyda daş düşsün başınıza. Enerji və təbii sərvətlər naziri olduğu dövrdən bəri hörmətli Berat bəyin atdığı addımları CHP dövründə görmək mümkündür?! Tutdurmuşlar bu qədər pul haradadır? Bu pul Mərkəzi Bankındadır. İtən bir şey yoxdur.
Biz vəzifəni götürdüyümüzdə IMF-yə borc 23,5 milyard dollar idi. CHP-dən götürdük. Mərkəzi Bankının ehtiyatı 27,5 milyard dollar idi. Sizin hazırkı spikeriniz xəzinədə çantaçı olaraq gəzərdi, çox təəssüf ki, bu ölkənin nə xəzinəsini və Mərkəzi Bankını gücləndirmədilər. Valyuta ehtiyatlarımız 135 milyard dollara qədər çıxdı. Hazırda da yenə valyuta ehtiyatımız yığışmaya başlayıb".