Nəhəng şirkətin iki mərkəzdən idarə edilməsi davam edəcək
Dünyanın ən böyük qida və istehlak məhsulları istehsal edən şirkətlərindən biri olan "Unilever"in İdarə Heyəti, şirkətin London və Rotterdam olan iki mərkəzi ofisinin vahid mərkəz kimi birləşdirilib Hollandiyaya köçürülməsi təklifini bəzi səhmdarların etiraz etməsi səbəbindən geri götürüb.
"Marja" xəbər verir ki, "Unilever"in açıqlamasında, şirkətin vahid mərkəzdən idarə edilməsi üçün böyük dəstək olduğu qeyd edilərək, "Bununla yanaşı, təklifin əhəmiyyətli bir səhmdar qrupu tərəfindən dəstəklənmədiyini və bu səbəbdən təklifi geri götürməyimizin doğru bir həmlə olacağını düşünürük" - ifadəsinə yer verilib.
Tərkibində 400-dən artıq marka olan şirkət uzun müddətdit London və Rotterdamdan olmaqla iki mərkəzdən idarə edilir.
Şirkətin mərkəzinin Hollandiyaya köçürülməsinə İngilis səhmdarların etiraz etdiyi bildirilir. Şirkət rəhbərliyi sözügedən təklifin Britaniyanın Avropa İttifaqından çıxması qərarı ilə əlaqəsi olmadığını vurğulayıb.