"Holcim Azərbaycan" şirkətindən su itkisini azaldan innovativ həll
Holcim Azərbaycan Dayanıqlı Su İdarəetmə Həllərinin hazırlanmasında liderlik edir. Şirkət su itkisini azaltmaq məqsədi ilə xüsusi hidravlik bağlayıcılar işləyib hazırlayıb və son nəticədə, dayanıqlı su idarəetmə həllərinə öz töhfəsini verib.(®) İnnovativ tikinti materiallarının aparıcı təchizatçısı olan Holcim Azərbaycan, dayanıqlı su idarəetmə həllərinə davamlı sadiqliyini qürurla elan edir.
Meliorasiya və su idarəetmə layihələrində tikinti torpaqlarında su keçiriciliyi problemlərinin həllinə diqqət yetirərək, Holcim Azərbaycan suya qənaət və ətraf mühitin qorunmasını təşviq edən qabaqcıl həllərin işlənib hazırlanmasında liderlik edir.
Su qıtlığı və suyun keyfiyyətinin pisləşməsi xüsusilə kənd təsərrüfatı, sənaye və məişət məqsədləri üçün effektiv su idarəçiliyindən asılı olan regionlarda aktual qlobal problemlərdir. Su infrastrukturu layihələrində tikinti torpaqlarının su keçiriciliyinin azaldılmasının vacibliyini dərk edərək, Holcim Azərbaycan təbii ehtiyatları qorumaq, torpağın su keçiriciliyini və müvafiq olaraq su itkisini azaltmaq, torpaq bəndlərini sabitləşdirməklə kanallarda və su anbarlarında eroziyanın qarşısını almaq məqsədi ilə xüsusi hidravlik bağlayıcılar işləyib hazırlayıb və son nəticədə, dayanıqlı su idarəetmə həllərinə öz töhfəsini verib.
“Bizim missiyamız kritik tələblərə cavab verən innovativ həllər vasitəsilə cəmiyyət və ətraf mühit üçün dəyər yaratmaqdır” deyə Holcim Azərbaycan şirkətinin baş icraçı direktoru cənab Xalid Samaka bildirib və əlavə edib:
“Xüsusi hidravlik bağlayıcılarımız su idarəetmə təcrübələrinin təkmilləşdirilməsində, su itkilərinin azaldılmasında və gələcək nəsillər üçün su ehtiyatlarının qorunmasında mühüm rol oynayır. “Holcim Azərbaycanın dayanıqlı su idarəetmə təcrübəsinə sadiqliyi məhsul innovasiyalarından kənara çıxır və ətraf mühitin mühafizəsinə kompleks yanaşmanı ehtiva edir”.
Şirkət dayanıqlılıq mədəniyyətinin və ekoloji maarifləndirmənin inkişafına yönəlmiş məsuliyyətli satınalma təcrübələrinə, səmərəli istehsal proseslərinə və ictimaiyyətin cəlb edilməsi təşəbbüslərinə yüksək önəm verir. Dayanıqlı su idarəetmə təcrübələrinin təşviqi istiqamətində göstərdiyi davamlı səylərinin bir hissəsi olaraq Holcim Azərbaycan qarşıdan gələn Bakı Su Həftəsi Sərgisində özünün ən son yeniliklərini və həllərini nümayiş etdirəcək. İştirakçılar şirkətin suyun səmərəli istifadəsi və ətraf mühitin mühafizəsinə verdiyi töhfələr haqqında daha ətraflı öyrənmək üçün Holcim-in stendini ziyarət etməyə dəvət olunurlar.
Holcim Azərbaycan haqqında:
Holcim Azərbaycan müştəriləri, işçiləri, səhmdarları və icmaları üçün dayanıqlı dəyər yaratmağa sadiq olan aparıcı tikinti materialları və həllər təminatçısıdır. Əsas diqqəti innovasiya, dayanıqlılıq və ətraf mühitin qorunmasına yönəldərək, Holcim Azərbaycan hamı üçün daha yaxşı gələcək qurmaqda etibarlı tərəfdaş olmağa çalışır.