Expressbank-dan ipoteka krediti nəyə görə belə sərfəlidir?
Ailə qurmaq istəyən gənclərin qarşısında duran əsas məsələ, əlbəttə ki, ev problemidir. Əksər hallarda bu məsələnin həlli gələcəkdə ev sahibinə çevrilmək ümidi ilə, müvəqqəti kirayə mənzildə tapılır. Lakin qiymətlər günü gündən qalxır, və bir necə ildən sonra mənzil üçün yığılan pullar kifayət etməyə bilər. Bu məsələnin ən sərfəli və asan həlli Expressbank-ın ipoteka kreditidir!
Niyə?
1.Expressbank-ın ipoteka şərtləri çox sərfəlidir.
150 000 AZN-dək məbləği 25 ilədək müddətə illik cəmi 7% ilə əldə etmək mümkündür.
2.İpoteka ödənişləri kirayə haqqından aşağıdır.
Kirayə haqqının orta məbləği 500 АZN olduğu halda, ipoteka krediti üçün aylıq ödənişlər kreditin ümumi məbləği 50 000 АZN olarkən, cəmi 354 manat təşkil edir.
3.İpoteka krediti sahibinin inflyasiyadan qorxusu yoxdur.
Hətta əksinə. Mənzillərin qiyməti il ildən qalxarkən, ipoteka ödənişləri bütün müddət boyu eyni olaraq qalır.
4.İpoteka krediti ilə təkcə mənzil əldə etmək deyil, həm də mövcud mənzilinizi genişləndirə bilərsiniz.
Kiçik mənzil sahibləri üçün bu daha geniş mənzilə sahib olmaq fürsətidir: mövcud mənzili satıb və ilkin ödəniş edib, məbləğin qalan hissəsi üçün ipoteka krediti götürmək olar.
5.Valideynlərdən övladlarına hədiyyə.
Övladlarının gələcəyi barədə düşünən valideynlər ipoteka krediti ilə mənzil əldə edib, onu kirayə verə bilərlər. Beləcə, uşaq böyüyənədək, ipoteka krediti tam ödəniləcək.
Expressbank müxtəlif xidmətlər göstərən, 16 filialdan ibarət şəbəkəyə malik, ölkənin aparıcı banklarından biridir.