“Naxçıvanbank”ın maliyyə vəziyyəti məlum oldu
“Naxçıvanbank” ASC 2018-ci ilin birinci yarısını 2 milyon 326 min manat xalis mənfəətlə başa vurub. Bank 2018-ci ilin 1-ci rübünü 853 min manat xalis mənfəət ilə bağlamışdı.
“Marja” Bankın maliyyə hesabatına istinadən xəbər verir ki, cari ilin yanvar-iyun dövründə “Naxçıvanbank”ın faiz gəlirləri 3 milyon 138 min manat, qeyri-faiz gəlirləri 1 milyon 667 min manat təşkil edib. Xərclər çıxıldıqdan və ehtiyatlara ayırmalardan sonra Bankın 2 milyon 326 min manat vergidən əvvəl mənfəəti yaranıb. Bank mənfəət vergisi ödəməyib.
30 İyun 2018-ci il tarixində “Naxçıvanbank” ASC 191 milyon 812 min manat cəmi aktivlərə, 116 milyon 593 min manat cəmi öhdəliklərə və 75 milyon 218 min manat cəmi kapitala malik olub.
Ötən ilin sonu ilə müqayisədə “Naxçıvanbank”ın müştərilərə verdiyi kreditlər 7 milyon 650 min manat arataraq 69 milyon 113 min manata çatıb.